Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Zajímavé realizace


Níže naleznete vybrané realizace, které jsou něčím zajímavé či specifické.

Vzorový restaurační pivovar


Pivovar eMBe, Mladá Boleslav

Bývalá barokní sladovna opět ožila a přináší jedinečný gastronomický a pivovarský zážitek. Majitel je vyhlášený gurmán, kuchyně a pivo tomu tedy patřičně odpovídá. Návštěvu rozhodně doporučujeme. Přijďte si příjemně posedět a užít si, jak sami říkají, gastronomickou jízdu! Koncept provozu vzdává hold místní automobilce Škoda. Sledovat práci sládka přináší jedinečnou atmosféru i pro lidi, kteří pivu neholdují. Takzvaným srdcem pivovaru se zde stala naše varní souprava o objemu 5 hl hotového produktu v měděném provedení s ručně tepanými pokrývkami a mosaznými detaily. Řešení technologie souzní s interiérem, na tom si v případě restauračních pivovarů opravdu zakládáme a i proto často spolupracujeme s nejvýznamnějšími českými architekty a designovými studii. Výše si můžete prohlédnout zdařilou ilustraci dispozice tohoto pivovaru, ve které naleznete řadu pěkných detailů.

Pivovar nabitý automatizací a inovacemi


Holíčský pivovar Wywar, Holíč - Slovensko

Ve slovenském Holíči je jeden z nejznámějších slovenských minipivovarů zaměřující se převážně na speciální pivní styly a experimenty. Nevyhovující varnu nahradila naše 20 hl troj-nádobová plně automatizovaná varní souprava se samostatnou vířivou kádí a řadou nadstandardních a inovativních prvků. Jedná se o výkonnou výrobní sestavu, u které garantujeme výkon 3 várky za den dekokční metodou (dva rmuty) a až 7 várek za den infuzní metodou. Pro maximální bezpečnost a efektivitu jsou zde instalovány tři extraktory / granulátory na chmel. Sestava dále obsahuje předchladič mladiny, automatické odvedení mláta, receptní nastavení přesné specifikace varní vody a další vychytávky zaručují opravdu širokou variabilitu výrobních postupů. Součástí rozšíření je dále nové řešení šrotovny; nové kvasné a ležácké kapacity, kterými jsou 40 hl a 100 hl CK tanky s konfigurací na míru; nová lahvová linka; filtrace a automatická úpravna vody. Další z výjimečných inovací je plně zapotrubené a sanitovatelné řešení jímání CO2 z CKT, které obsahuje prosklenou pračku a zaručuje nezávislost pivovaru na externích dodávkách tohoto plynu. Toto řešení dále poskytuje automatické tlakování tanků a razantně přispívá k ekologii celého provozu. Zastavte se někdy a užijte si hezkou atmosféru tohoto místa, které kromě pivovaru vyniká také skvělou pizzerií a milým prostředím.
 

Nejmenší plně automatizovaná varna na světě


Vysoká škola chemicko-technologická v Praze (VŠCHT), Praha

 Již řadu let úzce spolupracujeme s řadou ústavů pro vzdělávání a výzkum. Jedním z nich je i Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, která se zaměřuje také na výuku pivovarství a sladařství. Součástí školy je zaprvé ruční varnička, která neobsahuje žádnou elektroinstalaci. Místo čerpadel je zde využito zdvihů a gravitace. Varna sice není naší výroby, ale pomáhali jsme ji alespoň složit a namontovat. Podobné, zcela ruční, řešení jsme použili například pro naší jedinečnou 50 l varnu pro zážitkový pivovar U Medvídků. Ta slouží do dnes a můžete si, na objednání, sami vyzkoušet, jak se vaří ten milovaný zlatavý mok. Dále a především univerzita disponuje i zajímavějším a daleko sofistikovanějším pivovarem. Jeho součástí je naše 100 l varní souprava v měděné povrchové úpravě přizpůsobená na míru potřebám výuky a studentů. Jedná se o nejmenší funkční plně automatizovanou varní soupravu na světě, což z ní činí opravdový unikát. Vše je dohledatelné a profesoři tak mají přehled o celém výrobním procesu. Většina českých vysokoškolsky vzdělaných sládků a pivovarských odborníků nabyla své vědomosti a dovednosti právě v tomto pivovaru a tedy i na našem zařízení. Závěrem, univerzitní pivovar, kromě jiného, pořádá opravdu zajímavé kurzy pro laickou a odbornou veřejnost, zúčastníte se?
 

Výrobní pivovar s topeništěm a otopem na dřevo


Pivovar Berounský medvěd, Beroun

Kdo by neznal dnes již tradiční pivovar v Berouně, Berounský medvěd. Co však moc lidí neví je, že pivovar v roce 2020 prošel výraznou změnou v podobě výměny staré varny, která udivovala svým řešením otopu. Topilo se dřevem. No a naše nová varní varní souprava na míru na tom není jinak, TOPÍ SE DŘEVEM! Možná se ptáte, zda ručním přikládáním lze teplotu správně a efektivně regulovat. Kvůli speciálně řešené mladinové pánvi to opravdu lze a varní čas se téměř ani neliší od ostatních druhů otopů. Zděné topeniště nerezové nádoby krásně doplňuje. Jedná se o výrobní varní soupravu o objemu 30 hl s atypickým potrubním zapojením, na kterém se podílel sám majitel pivovaru. Rádi naši technologii individualizujeme na míru. Čelní zábradlí na podestě je možné otevřít a pomocí vysoko-zdvihu jednoduše naskladnit potřebný slad přímo k vystírací pánvi. Pivovar zásadně používá čerstvý chmel. Varna je tedy vybavena speciálním rmutovým čerpadlem a cízem pro zachycení stonků a zbytků chmele. Přijďte se sami podívat, jak obsluha do topeniště přikládá dřevo a přitom si vychutnat jejich chutná spodně kvašená piva při pocitu, že Vy můžete blaženě odpočívat.
 

Pokud jste tu nenašli, co hledáte a týká se to pivovarnictví, asi jsme to jen zapomněli napsat. Kontaktujte nás a určitě něco vymyslíme.

Budeme se těšit!