Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Studie & Vizualizace


Níže naleznete vybrané případy využití našich vizualizací v praxi.

Vše bude vizuálně schváleno před samotnou realizací!


Připravovaný pivovar na Slovensku

Občas se dostáváme k opravdu zajímavým projektům, kdy investorům nestačí čekat na finální realizaci a doufat, že pivovar bude vypadat přesně podle jejich představ a snů, ale požadují znát detailní výsledek předem, který si s námi samozřejmě schválí. V takových případech trávíme dlouhé chvíle přímo s investory, případně sládky, a ladíme každý kousíček stavby a technologie k jejich spokojenosti. Připravovaný pivovar pod Tatrami je přesně tímto případem. Majitelé chtějí jedinečný provoz, který bude vyčnívat široko daleko a to jak po pohledové stránce, tak po technologickém řešení, které je nabité inovacemi a výrazně minimalizuje nároky na energie. Prosklený průhled do scezovací kádě dá zákazníkům možnost vidět veškeré procesy týkající se této čelní nádoby. Nerezový deskový dopravník je zakončený naším sklo-nerezovým vystěradlem, které zaručuje ideální smíchání našrotovaného sladu s varní vodou.
 

Navrhněte mi budovu pro potřeby pivovaru


Připravovaný pivovar v České republice

Co opravdu milujeme je, když v navrhování pivovaru máme úplně volné ruce. Tím spíše, když můžeme navrhnout i vhodnou budovu, takzvaně na zelené louce. Část našeho projekčního týmu jsou vystudovaní stavaři a designéři a tak nám to nečiní sebemenší problém. Protože takovéto projekty bereme spíše jako svůj koníček, hned na jedno z prvních jednání jsme si pro investora připravili tři různé varianty budov, technologie, a celkového řešení pivovaru tak, aby nám mohl říct, jaká cesta se mu nejvíce libí a kam projekt dále směřovat. V tomto ukázaném návrhu dominuje varní souprava v měděné variantě s mosaznými detaily, která se otevírá do areálu a už z dálky volá, že na tomto místě se vaří pivo. Aby toho nebylo málo, zákazníci sedící před budovou mají možnost výhledu na sklepní prostory s cylindrokónickými tanky a to za pomoci důmyslných průhledů v podlaze. Snažili jsme se, aby stavba zapadla do areálu s rozsáhlým parkem a tak jsou v jejím exteriéru použity přírodní materiály. Musíme také zdůraznit zelenou střechu s možností dalšího sezení.

Velká či menší varní souprava?


Nový pivovar Koníček, Vojkovice

Pivovar Koníček funguje již řadu let, nyní se však staví jeho větší a modernější verze. Celý provoz je nastaven na 50 hl čtyř-nádobou varní soupravu se samostatnou vířivou kádí, kterou jsme lehce navizualizovali, abychom prostor a její případnou výrobu správně pojmuli. Někdy se však stane, že se nám v průběhu projektování značně změní zadání, nebo se na chvíli upustí od původního záměru. To je i tento případ, kdy se investor po zralé úvaze rozhodl, že 50 hl varní souprava je pro tuto chvíli nevýhodná a zvolil prozatím jen rozšíření jeho stávající 20 hl varní soupravy. Toto rozšíření primárně tkví v přidání dalších dvou varních nádob. Jedná se o rmutovou pánev a mladinovou pánev. Celá varní souprava také projde modifikací, tzv. intenzifikací, která zahrnuje kompletně nové potrubní zapojení, rozšíření automatizace, úpravu stávající podesty atd. Takovéto intenzifikace však nejsou nic lehkého. Naštěstí máme za sebou již řadu podobných realizací, které jsme zhotovili na klíč a úspěšně. Na základě vizualizace prostoru varny (viz výše) nás investor poprosil, abychom zpracovali dle požadavků i vedlejší prostor baru a šalandy s průhledem na danou varní soupravu. Podobným, již realizovaným, projektem, kterým se můžeme pochlubit, je intenzifikace a rozšíření úspěšného Únětického pivovaru.
 

Bude přístavba vypadat dobře?


Pivovar Filištín, Chrudim

Pivovar Filištín již nějakou dobu průběžně modernizujeme a rozšiřujeme. Nyní však přišla na řadu možnost přístavby nové šrotovny a místnosti pro nové kvasné a ležácké kapacity a tedy i možnost značného zvýšení ročního výstavu piva. Bohužel, majitel rodinného domu, kde pivovar působí, se začal obávat, že přístavby a tak výrazný stavební zásah zničí půvab přilehlé zahrady i celkový ráz domu. V tu chvíli se na nás majitel pivovaru obrátil, zda náš návrh rozšíření a studii proveditelnosti nemůžeme majiteli domu odprezentovat a ubezpečit ho, že námi navržené přístavby dům a zahradu nikterak nezhyzdí, ba snad i naopak. Protože standardní technologické projekty řešíme bez vizualizací, rychle jsme dodělali pár náhledů. Vždy se snažíme místu porozumět a navrhnout estetické řešení. Přístavby jsme nakonec spojili a tak vznikla prostorná terasa se vstupem z horního patra a výhledem z městských hradeb. Majitel domu byl nakonec mile překvapen a přístavbám dal zelenou. Souhlasíte s ním?

Dovolí nám to památkáři?


Připravovaný pivovar v České republice

Další situací, kdy se hodí kvalitní technologický projekt včetně vizualizace je při věčném boji s památkářskými institucemi. V tomto projektu jsme museli naprojektovat pivovar s 10 hl varní soupravou do části historického kláštera. Kvůli nepříznivým prostorovým podmínkám musí být naše varní souprava velmi atypická. Jak pro investory, tak právě i pro památkáře, bylo vítaným vidět, že navržené stavební úpravy s navrženou technologií nebudou nijak zasahovat do kritických míst a nebudou ani nijak hyzdit interiér budovy. I kvůli naší dokumentaci se tedy památkové řízení značně urychlilo. Už aby pivovar fungoval. Dej Bůh štěstí!

Pokud jste tu nenašli, co hledáte a týká se to pivovarnictví, asi jsme to jen zapomněli napsat. Kontaktujte nás a určitě něco vymyslíme.

Budeme se těšit!