Pivovarská technologie

Již řadu let vyrábíme vlastní pivovarskou technologii v čele s našimi varnami. Vše přizpůsobujeme na míru a k individuálním přáním zákazníka. Samozřejmě však dbáme na naše standardy a pokud by přání spočívala v ubrání na kvalitě či funkčnosti z důvodu lepší ceny, tak v tomto jediném řekneme razantní ne – na kvalitu a správnost řešení si totiž potrpíme.

  Specializujeme se na:

  Varní soupravy (srdce pivovaru)

  Varní soupravy vyrábíme vždy na míru, do velikosti až 50 hl zchlazené mladiny na várku. Nabízíme nespočet konfigurací, které se přizpůsobí všem adekvátním přáním zákazníka. Varny navrhujeme vždy tak, aby co možná nejlépe zapadly do řešeného interiéru, často se totiž stávají nejvýznamějším prvkem místnosti. Nejčastěji nabízíme tři základní pohledové varianty a to: měď a mosaz / nerez a mosaz / čistá nerez.

  Používáme vlastní potrubní systémy, které zaručují vysokou efektivitu výroby a intuitivní ovládání. Varny mohou být jak dvou-nádobové, tak více-nádobové; s ručním, až po plně automatické ovládání. Standardně nabízíme dva ověřené způsoby otopu: pára / elektřina. Nečiní nám však problém ani výroba varny s například dnes již téměř historickým otopem na dřevo pomocí topeniště.

   

  Nádoby na horkou vodu

  Nádoby na horkou jsou často součástí prostoru varny. I u těchto nádob tedy dbáme na design a pohledovou část. Nabízíme i totožné základní pohledové varianty a to měď a mosaz / nerez a mosaz / čistá nerez. 

  U těchto nádob je však nejdůležitější vhodně vypočtený objem. My nádobu uzpůsobujeme vrácené vodě z chladiče mladiny, což zaručí ekologickou rekuperaci tepla a dbáme na dostatečnou zásobu horké vody pro všechna spražená zařízení jako jsou myčky KEG sudů a lahvové linky. Standardně nabízíme tři základní způsoby dohřevu a to: pára / elektřina / kombinace páry a elektřiny. Pro stálý tlak v potrubí horké vody standardně dodáváme i vhodnou expanzní nádobu.

   

  Sanitační stanice a CIP nádrže

  Vyrábíme sanitační stanice a CIP nádrže na míru. Nabízíme řadu různých konfigurací od jedno-nádobových nádrží sloužících hlavně k neutralizaci, po více-nádobové sestavy s vlastním potrubním zapojením a plnou automatikou pro efektivní sanitování celých provozů.

  Dále s naší spřátelenou firmou KEG TECHNIK KOUTEK vyrábíme a dodáváme speciální sanitační stanice pro KEG linky do velkých komerčních pivovarů.

   

  Otevřené kvasné kádě

  Otevřené kvasné kádě jsou tradiční technologií pro spodně kvašená piva. Mají řadu věrných sládků, kteří na ně nedají dopustit ani v minipivovaru.

  My je vyrábíme s ohledem na poskytnutý prostor a to buď s kulatým, či obdélníkovým půdorysem. Samozřejmostí jsou různé doplňky a konfigurace na míru. Vyrábíme také variantu v dřevěném sudu vykládaném nerezovou ocelí.

  Další pivovarnická námi vyráběná technologie

  Do pivovarů dále vyrábíme např.: netlakové nádoby na míru, vyplachovačky láhví, přístroje pro studené chmelení, extraktační tanky, parní rozdělovače a mnoho dalších užitečných technologií… Co vyrobit nedokážeme, dokážeme alespoň dodat od našich prověřených dodavatelů.