Historie firmy

NAŠE RODINNÁ FIRMA

Na trhu působíme od roku 1992, tudíž nejsme žádnými nováčky a jen tak nás už něco nepřekvapí. Zaměřujeme se především na pivovarnictví, ve kterém Vám dokážeme pomoci snad se vším, co se technologií a piva týká. Specializujeme se na kompletní projektové dokumentace, vlastní výrobu, montáže, intenzifikace provozů, servis a hlavně na dodávky pivovarů na klíč.

Část technologie, v čele s pivovarskými varnami, tedy sami vyrábíme. Při výrobě a návrzích dbáme na individuální požadavky zákazníka a vše připravujeme na míru. Snažíme se tedy vyhovět všem přáním s výjimkou těch, které by ubíraly na kvalitě či funkčnosti našich pivovarů. I proto u nás nehledejte nejlevnější řešení, ale funkční a technologicky správně řešený celek, který Vám bude dělat radost.

Jako naše dodavatele si vybíráme převážně české firmy, které nám jsou sympatické a něčím nás zaujmou. Razíme heslo, že pokud něco děláme, děláme to tak, jako bychom to dělali pro sebe.

Kromě pivovarnictví však nabízíme montážní práce i v dalších potravinářských provozech jako jsou mlékárny, sodovkárny, destilérky, masokombináty a další. V neposlední řadě provádíme montáže i ve farmacii a zakázkovou výrobu z nerezové oceli.

HISTORIE 3+K Kraus

V roce 1992 se skupina tří svářečů v čele s nedávno dostudovaným zakladatelem firmy – Miroslavem Krausem ml. rozhodla odtrhnout od stávajícího zaměstnavatele a začít pracovat pod jeho vedením.

Tři kamarádi tím začali novou kapitolu svých životů a začaly přicházet první zakázky. Z důvodu, že se Miroslav Kraus st. celý život pohybuje v pivovarnictví jako projektant technologie, začaly přicházet poptávky hlavně z tohoto odvětví.

Postupem času se k této skupince začali přidávat další svářeči a montéři, mezi kterými byl i mladší bratr Miroslava, Jiří. Ten se ihned zapracoval a stal se jednou z hlavních opor firmy.

Tím jak se firma zvětšovala, zvětšovala se i její nabídka. Začali vyrábět vlastní pivovarskou technologii včele s vlastními varnami a s jejich spřátelenou firmou PivoPraha začali spolupracovat na pivovarech po celém světa.

Firma se následně uchytila i na montážích pro nejznámější pivovarnické firmy v oboru, převážně z Německa.

Další velký milník byly narůstající práce ve farmaceutickém průmyslu, které firmu posunuly kvalitativně zase o kousek dál.

V roce 2013 se bratři rozhodli pro založení společnosti a se synem Miroslava – Miroslavem Krausem nml. založili společnost 3+K Kraus s.r.o. To napomohlo k razantnímu zvětšení firmy a ta se tak stává společností, která disponuje více jak 60ti pracovníky, profesionálním vybavením, vlastní výrobou a širokou klientelou.

„Přestože se jako firma převážně zabýváme výrobou nerezového potrubí. Milujeme navrhování a vytváření nových řemeslných pivovarů. Bereme to spíše jako takový koníček a proto u nás nehledejte žádná polovičatá řešení, jen pivovary co dělají dlouhodobě radost.“

Miroslav Kraus ml.